top of page

O ANTRAX

Antrax to włoska firma specjalizująca się w produkcji grzejników dla której jakość i design są podstawą konceptu działania. Antrax bazuje na wyspecjalizowanej produkcji i wzornictwie projektantów światowej klasy takich jak Andrea Crosetta, Dante O. Benini, Luca Gonzo, Francesco Lucchese, Massimo Iosa Ghini, Matteo Thun i Antonio Rodriguez, Simone Mihceli, Peter Rankin, Victor Vasilev i Daniel Libeskind.

Współpraca z tak wyśmienitymi projektantami sprawiła, że wzornictwo Antrax stało się rozpoznwalne.

Firma Antrax za swoje grzejniki otrzymała wiele wyróżńień i nagród zarówno we Włoszech i na międzynarodowej platformie wzornictwa przemysłowego. Cieszy się dużym uznaniem architektów i projektantów wnętrz.

Grzejnik Tubone, sztandarowy produkt zaprojektowany przez Andrea Crosetta zajął pierwsze miejsce na Międzynarodowym Konkursie Designu Przemysłowego "Baneo 2007". Tubone został też nagrodzony "ADI Design Index 2006" i wyróżniony w 21 edycji "Premio Compasso d'Oro".

Grzejnik Saturn i Moon zaprojektowane przez  Peters Rankina zasługują na uznanie nie tylko za wzornictwo ale też przemyślaną i finezyjną wielofunkcyjność. Grzejniki tez z tego powodu zostały zwycięzcami konkursu " Best Design 2006".

Wszechstronność, uniwersalność i elegancja to także cechy zaskakującego wzornictwem modelu Vu zaprojektowanego przez Massimo Iosa Ghini. Grzejnik Vu to niezwykle innowacyjne rozwiązanie we współczesnym designie, które sprawiło że grzejnik trafił na salony światowego wzornictwa. Graficzny design i artystyczne rzemiosło sprawiły że model Vu jest jednym z ponad 60.000 eksponatów designu przemysłowego w Galerii Sztuki w Monachium ( Munich Art Gallery).

Wśród ikon Antraxx należy wymienić też grzejnik Zero i Otto zaprojektowane przez Francesco Lucchese. To zupełnie nowy koncept w designie grzewczym. Dzięki niemu unikatowa estetyka została silnie powiązana z funkcjonalnością. Użytkownik otrzymał zaś nieustającą radość obcowania z tym wzorem. Grzejnik ten został wybrany przez "SDI Design Index 2008", w 2009 wygrał prestiżowy "Design Plus" a w 2010 zdobył nagrodę "Red Dot Design".

Razem z modelem Vu grzejniki Moon, Tubone, Zero i Otoo zostały zaprezentowane na wystawie w Muzeum Sztuki i Designu ( MAD Museum) w Nowym Jorku.

Pomimo tego, że Antrax jest dość młodą firmą, zdobyła pozycję lidera w zakresie grzejników dekoracyjnych. Swoją dynamicznością, włoskim stylem i jakością buduje indywidualny styl i pozycję. Ten dynamizm można dostrzec też w reklamie i w stylu komunikowania się z mediami i z otaczającym światem.

Grzejniki firmy ANtrax są od kilki lat sprzedawane w Polsce. Kiedyś prekursorem w ich sprzedaży była firma Kalmar. Dziś Kalmar jest wyłącznym przedstawicielem Antrax w Polsce i wykorzystując swoje 25- letnie doświadczenie lidera w sprzedaży grzejników prowadzi hurtową dystrybucję i promocję marki Antrax w Polsce.

 

 

bottom of page