top of page

PROJEKTANCI

ANDREA CROSETTA

Artysta który dorastał w Wenecji w świecie muzyki (studiował w konserwatorium), rzeźby, malarstwa i architektury. Posiada liczne umiejętnośći w zakresie obróbki drewna, metaloplatyki czy ceramiki. Autor największej liczbt grzejników marki Antrax za które otrzymał liczne nagrody.

PRODUKTY
DANTE O. BENINI & LUVA GONZO

Dante Oscar Benini wraz z Luca Gonzo od 1997 roku prowadzą wspóln biuro projektowania mające siedzibę w Mediolanie oraz oddziały w Londynie i Stambule. Około 60 projektantów pracuje nad licznymi projektami mieszkaniowyi, przemysłowymi, siedzibami wielkich korporacji, centrami handlowymi ale też domami i jachtami. Pracownia została wyróżniona licznymi nagrodami.

PRODUKTY
VICTOR VASILEV

Z pochodzenia Bułgar. Wraz z rodziną w wieku 15 lat wyemigrował do Izraela. w latach 90-tych przeniósł się do Mediolanu, gdzie ukończył wydział architektury. Po studiach był pod silnymwpływem skandynawskiej architektury. Pracował dla słynnych włoskich marek takich jak Marmotech Carrara& Antonia Lupi czy Boffi. Laureat licznych nagród m. in. za projket półki Mamba w konkursie MDF+Cristalpant.

PRODUKTY
MATTEO THUN

Urodzony we Włoszech w 1952 roku. Studiował w Salzburgu pod okiem słynnego Oskara Kokoszki. Współzałożyciel grupy projektowej Memphis. Od 1984 roku pracuje we własnym biurze projektoeym. Autor licznych projketów architektonicznych i nagród. jest laureatem m.in. Wallpaper Design Awards 2010 za Vigilius Mountain Resort. Hotel w Hamburgu jego projektu został wybrany Hotelem Roku 2001 a za zaprojketowanie Hugo Boss Strategic Business Unit w Szwajcarii został uhonorowany nagrodą Prix Acier Construction. Od 2004 roku jest członkiem prestiżowego Royal Association of British Architects.

PRODUKTY
FRANCESCO LUCCHESE

Autor projektów centrów handlowych, multipleksów i hoteli na całym świecie. Jednocześnie prowadzi wykłady na Wydziale Wzornictwa na Politechnice w Mediolanie. Jego motto to: "Patrz w przeszłość, by zaprojketować teraźniejszość która będzie spoglądać w przyszłość".

PRODUKTY
DANIEL LIBESKIND

Wielka postać architektury i designu. Urodzony w Łodzi po wojnie wraz z wieloma obywatelami narodowości żydowskiej wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Autor wielu słynnych realizacji jak Muzeum Żydowskie w Berlinie, przebudowa World Trade Center czy warszawski biurowiec Złota 44. Prowadzi swoje główne biuro architektoniczne w Nowym Jorku. Ma też własne oddziały w Zurychu i Mediolanie. Poza charakterystycznymi projektami architektonicznymi projektuje też formy przemysłowe, wśród nich najnowszy grzejnik Android.

PRODUKTY
PETER RANKIN

Urodzony w 1962 roku w rodzinie artystów, Peter Rankin rozpoczął przygodę z projektowaniem jeszcze jako dziecko. Jego projkety, zarówno w przeszłości jak i obecne, obejmowały wiele dziedzin w tym architekturę i wystrój wnętrz, meble, oświetlenie, akcesoria domowe, transport, odzież, sport i wyroby luksusowe, kreowanie marek korporacyjnych, a nawet luksusowych jachtów.

PRODUKTY
SIMONE MICHELI

Syn malarza i nauczycielki plastyki. Od najmłodszych lat miał kontakt ze sztuką. Absolwent florenckiego Wydziału Architektury. Od 1990 roku prowadzi własne biuro projektowe. Wykładowca szkoły, która ukończył oraz Polidesign i mediolańskiej Polytechnic School of Design. Jego praktyka zawodowa prowadzila go w wielu kierunkach; od architektury do projektowania wnętrz, od wzornictwa przemyślowego do projektowania wizualnego w komunikacji.Laureat niezliczonej ilości nagród wśród których są m.in. Interior Designer of the Year at the international Design Award 2008, Spa and Fitness, nagrodda przyznawana przez Interior Design Magazine w Nowym Jorku; International Media Prize 2010 w kategorii Annual Space Club Award, przyznawana przez Modern Decoration Magazine w Shenzhen; Number One Award 2011, Wenecja, za projekty wnętrz; Contemporary Spa Award 2011, w kategorii, Best Future Spa w Bolonii.

PRODUKTY
MASSIMO IOSA GHINI

Projektował dla największych włoskich i międzynarodowych firm. Specjalizuje się w projektowaniu sieci sprzedaży. Wśród wielu prestiżówych realizacji znajduje się m.in. sieć sklepów Ferrari.

PRODUKTY
bottom of page